keyboard_arrow_down Ayaktopu Terimleri Sözlüğü

tek seçici

tek seçici

Bu yazı sabitlenmiştir.
Güncel Türkçe Sözlük tek seçici a. sp. Bir takıma girecek sporcuların seçiminde yetkili olan kimse: “Futbol takımını yapan tek seçici gibi herkesi her yerde deniyordu.” -H. Taner.Ayaktopu Terimleri Sözlüğü tek seçici Bir takıma girecek oyuncuları seçmek ve takımı kurmak yetkisini tek başına taşıyan kişi.
oyun kurucu

oyun kurucu

Bu yazı sabitlenmiştir.
Güncel Türkçe Sözlük oyun kurucu a. sp. Karşılaşmada oyuna yön veren oyuncu, eksen oyuncu.Ayaktopu Terimleri Sözlüğü oyun kurucu Ayaktopu takımında savunucular ile akıncılar arasındaki katta yer alan oyunculardan her biri. (Bu oyuncuların görevi hem savunuculara, hem de akıncılara yardım etmektir.)
oyun alanı

oyun alanı

Bu yazı sabitlenmiştir.
Güncel Türkçe Sözlük oyun alanı a. 1. Çocukların oynayabilmesi için özel olarak hazırlanmış bölüm, yer. 2. sp. Karşılaşmaların yapıldığı yer, oyun sahası.Ayaktopu Terimleri Sözlüğü oyun alanı Ayaktopu oyununun oynandığı, uzunluğu en az 90, en çok 120, genişliği ise en az 45, en çok 90 m. olan toprak ya da çimle kaplı düz yer.Eğitim Terimleri Sözlüğü oyun alanı 1. Eğlendirici ve dinlendirici etkinlikler için genellikle okul bahçesinin bir bölüm
başlama

başlama

Bu yazı sabitlenmiştir.
Güncel Türkçe Sözlük başlama a. Başlamak işi.Güncel Türkçe Sözlük başlama “hoş olmayan bir söz veya davranışı tekrarlama!” anlamında kullanılan bir söz.Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü başlama Giyim kuşam hakkında baştan ayağa. || başlama elbise etmekAyaktopu Terimleri Sözlüğü başlama İki takım arasındaki ayaktopu oyununu hakemin başlatması.Biyoloji Terimleri Sözlüğü başlama 1. RNA sentezinin başlaması. 2. Hayvan davranışında bir uyar
oynama belgesi

oynama belgesi

Bu yazı sabitlenmiştir.
Ayaktopu Terimleri Sözlüğü oynama belgesi Bir oyuncunun resmî yarışmalara katılabilmesi için Ayaktopu Birliğince kendisine verilen izin belgesi.Güreş Terimleri Sözlüğü oynama belgesi Bir güreşçinin resmî karşılaşmalara katılabilmesi için Güreş Birliğince kendisine verilen izin belgesi.