keyboard_arrow_down Aydınlatma Terimleri Sözlüğü

başlatıcı

başlatıcı

Bu yazı sabitlenmiştir.
Aydınlatma Terimleri Sözlüğü başlatıcı Elektrotların ön ısınmasını ve sıra bağlanmış endüktans bobiniyle birlikte bir yüksek gerilim yaratarak boşalmalı lambanın ve özellikle flüorışıl lambanın yanmasını sağlayan aygıt.Kimya Terimleri Sözlüğü (II) başlatıcı Polimerleşme tepkimelerinde, zincir tepkimesini başlatan yapı veya molekül.
başlama gerilimi

başlama gerilimi

Bu yazı sabitlenmiştir.
Aydınlatma Terimleri Sözlüğü başlama gerilimi Boşalmalı bir lambanın elektrotları arasında boşalmayı başlatmak için gerekli en düşük elektrik gerilimi.Dilbilim Terimleri Sözlüğü başlama gerilimi Bir ses çıkarmağa hazırlanırken örgenlerin aldığı ilk boğumlama durumu.
kara cisim

kara cisim

Bu yazı sabitlenmiştir.
Aydınlatma Terimleri Sözlüğü kara cisim Doğrultuları ve dalga boyları ne olursa olsun, üzerine düşen bütün ışınımları yutan, böylece, belirli bir sıcaklıkta maksimum ışıyıcılık tayfsal yoğunluğunu veren ısıl-ışıyıcı cisim.Fizik Terimleri Sözlüğü kara cisim Akkorluğa dek ısıtılınca sürekli bir görünür ışık izgesi veren kuramsal cisim. anlamdaş kara nesne.Gökbilim Terimleri Sözlüğü kara cisim Üzerine düşen bütün ışığı hiç yansıt