keyboard_arrow_down B – Gitar Terimleri Sözlüğü

bass guitar

bass guitar

Bu yazı sabitlenmiştir.
Gitar Terimleri Sözlüğü bass guitar Yapı olarak elektro gitara benzeyen fakat genellikle daha büyük kafa ve gövdeye sahip; telleri daha kalın ve birer oktav düşük notadan akortlanmış, yükseltim sürecinde kirlenime ihtiyaç duymayan; genellikle çalınan parçanın ritmini arka planda desteklemek amacıyla kullanılan gitar türü.
basık

basık

Bu yazı sabitlenmiştir.
Güncel Türkçe Sözlük basık sf. 1. Basılmış, yassılaşmış: “Başına, arkası basık, önü yüksek, çuha püsküllü bir şapka giymiş.” -M. Ş. Esendal. 2. Çok yüksek olmayan, alçak: “Arka sokağa bakan, dar, basık tavanlı, ışıksız bir yerdi.” -P. Safa. 3. Kısık: “Onun sesi de aynı şekilde basıktı.” -T. Buğra.Tıp Terimleri Kılavuzu basık Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü basık 1. Cılız, zayıf, boysuz. 2. Türlü sebeplerle basıldığına in
bas gitar

bas gitar

Bu yazı sabitlenmiştir.
Gitar Terimleri Sözlüğü bas gitar Yapı olarak elektro gitara benzeyen fakat genellikle daha büyük kafa ve gövdeye sahip; telleri daha kalın ve birer oktav düşük notadan akortlanmış, yükseltim sürecinde kirlenime ihtiyaç duymayan; genellikle çalınan parçanın ritmini arka planda desteklemek amacıyla kullanılan gitar türü.
bas

bas

Bu yazı sabitlenmiştir.
Güncel Türkçe Sözlük bas a. müz. 1. En kalın erkek sesi. 2. Sesi böyle olan sanatçı. 3. En kalın sesli orkestra çalgısı.Döşem Terimleri Sözlüğü bas Bir kol ya da düğmeye basılarak çalışan ve basınçlı suyla helâtaşının yıkanmasını sağlayan aygıt.Gösterim Sanatları Terimleri Sözlüğü bas 1. En pes uzamlı erkek sesi. 2. Bu ses uzamında şarkı söyleyen sanatçı.Gitar Terimleri Sözlüğü bas Frekansı genellikle 200 Hz’den düşük kabul edilen ses.