keyboard_arrow_down B – Güncel Türkçe Sözlük

banka kartı

banka kartı

Bu yazı sabitlenmiştir.
Güncel Türkçe Sözlük banka kartı a. Banka işlemleri için otomatik makinede kullanılan özel şifreli kart, telekart.İktisat Terimleri Sözlüğü banka kartı Para çekme, hesap bilgilerini kontrol etme ve işlem yapma, ayrıca hesapta para olması koşuluyla satın alımlarda ödeme aracı olarak kullanılan ve bir banka, perakendeci veya diğer satıcılar tarafından çıkarılan plastik kart.
banka

banka

Bu yazı sabitlenmiştir.
Güncel Türkçe Sözlük banka a. (ba'nka) 1. Faizle para alıp veren, kredi, iskonto, kambiyo işlemleri yapan, kasalarında para, değerli belge, eşya saklayan ve ticaret, sanayi, ekonomi alanlarında çeşitli etkinliklerde bulunan kuruluş. 2. Bankacılık işleminin yapıldığı yapı.Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü banka (< İt. banca) banka[box type="alert-warning"]İktisat Terimleri Sözlüğü banka İşlevlerine göre merkez bankası, kalkınma ve yatırım
bank

bank

Bu yazı sabitlenmiştir.
Güncel Türkçe Sözlük bank a. Çoğunlukla parklarda ve bahçelerde oturulacak sıra.Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü bank Sersem, budala, şaşkın, hissiz.Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü bank Çingenelerin oynadığı açko ve rasto adlı kumarlarda konulan para: İsteyen bankma vurabilir.Yerbilim Terimleri Sözlüğü bank bk. som katman.