keyboard_arrow_down B – Kişi Adları Sözlüğü

Başkurt, -t’u

Başkurt, -t’u

Bu yazı sabitlenmiştir.
Güncel Türkçe Sözlük Başkurt, -t'u öz. a. (başkurdu) Rusya'daki Başkurdistan Federe Cumhuriyeti'nde yaşayan Türk halkı veya bu halkın soyundan olan kimse.Kişi Adları Sözlüğü Başkurt, -t'u Cinsiyet: Erkek1. En önemli kimse.2. Ural Dağları bölgesinde yaşayan ve Türklerin Kıpçak kolundan olan bir boy. Başkurt, -t'u Eskişehir ili, Çifteler ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.
Başkaya

Başkaya

Bu yazı sabitlenmiştir.
Kişi Adları Sözlüğü Başkaya Cinsiyet: ErkekÖnemli, saygın kimse. Başkaya Kars ili, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Başkaya Malatya ili, Balaban bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Başkaya Samsun ili, Kolay bucağına bağlı bir yerleşim birimi.
başkan

başkan

Bu yazı sabitlenmiştir.
Güncel Türkçe Sözlük başkan a. 1. Bir topluluğun, bir toplantının veya bir derneğin başında bulunan kimse, reis, reis bey: “Yeni müsteşar, yarın daire başkanlarını olağanüstü toplantıya çağırmış.” -A. Ümit. 2. Bazı ülkelerde devletin ve hükûmetin başı.Medeni Hukuk Terimleri Sözlüğü başkan reîs (bk. baş).Kişi Adları Sözlüğü başkan Cinsiyet: Erkek1. Bir topluluğun, bir toplantının veya bir derneğin başında bulunan kimse.2. Bazı ülkelerde d