keyboard_arrow_down b – Matematik Terimleri Sözlüğü

başnokta

başnokta

Bu yazı sabitlenmiştir.
Güncel Türkçe Sözlük başnokta a. (ba'şnokta) mat. Başlangıç noktası.Fiziksel Kimya Terimleri Sözlüğü başnokta Konsayı eksenlerinin kesiştiği (0,0) noktası.Fizik Terimleri Sözlüğü başnokta Yerlem çatkısında eksenlerin kesiştiği (başladığı) sıfır yerlemli nokta.Matematik Terimleri Sözlüğü başnokta Bir Dekart konaç dizgesi için, eksenlerin ortak kesişme noktası, Anlamdaş. konaç başnoktası.
başlangıç noktası

başlangıç noktası

Bu yazı sabitlenmiştir.
Güncel Türkçe Sözlük başlangıç noktası a. 1. Bir işin veya şeyin başladığı yer. 2. Parametrelenmiş bir yayın uçlarından biri. 3. mat. Sıfır sayısının, sayı doğrusundaki yeri, baş nokta.Matematik Terimleri Sözlüğü başlangıç noktası [a, b] aralığının bir T sürekli işlevi altında görüntüsü olan bir eğri için, T (a) noktası, Karşılaştırınız. bitiş noktası.Matematik Terimleri Sözlüğü başlangıç noktası (…)Orta Öğretim Terimleri Kıla
başlangıç koşulu

başlangıç koşulu

Bu yazı sabitlenmiştir.
Ekonometri Terimleri Karşılıklar Sözlüğü başlangıç koşulu Matematik Terimleri Sözlüğü başlangıç koşulu Süreye bağlı bir türetik denklemin genel çözümleri arasından, istenen belirli bir özel çözümünü buldurmaya yarayan ve süre başlangıcında bu özel çözüm eğrisinin konumunu belirten özellikler.