keyboard_arrow_down B – Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü

başlık bağlama proteini

başlık bağlama proteini

Bu yazı sabitlenmiştir.
Biyoloji Terimleri Sözlüğü başlık bağlama proteini Halkasal adenozin monofosfat (cAMP) tarafından aktive edilen pozitif düzenleyici protein.Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü başlık bağlama proteini Halkasal adenozin monofosfat tarafından aktive edilen pozitif düzenleyici protein.
başları dikenli solucanlar

başları dikenli solucanlar

Bu yazı sabitlenmiştir.
Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü başları dikenli solucanlar Son konakları omurgalılar, ara konakları eklem bacaklılar olan, son konakların sindirim sisteminde yaşayan, sindirim sistemleri bulunmayan, vücut yüzeyinden emilim yoluyla beslenen, heteroseksüel, vücutları praezoma ve metazomadan oluşan ve vücudunun ön kısmında dikenli bir hortumu bulunan canlılar, Akantosefalan, Acanthocephala.
başkalaşma

başkalaşma

Bu yazı sabitlenmiştir.
Güncel Türkçe Sözlük başkalaşma a. 1. Başkalaşmak işi: “Sonra akşam olur ve halesi parlaklığını, çehresi cazibesini yitirirken babam başlardı başkalaşmaya.” -E. Şafak. 2. biy. Embriyo evresinden ergin olana değin bir hayvanın geçirdiği biçim ve yapı değişimleri, istihale, metamorfoz: Böcekler, yaşantılarını tamamlayıncaya kadar türlü başkalaşmalar geçirirler.Asalakbilim Terimleri Sözlüğü başkalaşma Kimi hayvanların, örneğin böceklerin, yumurta