Bebek Odası Tasarımı Nasıl Yapılmalı

Bebek odası tasarımı ilk çocuklar da büyü bir heyecana uğramaktadır. Evlerin ve yuvaların en güzel yeri olarak bebek odası tasarımı yapılmaktadır. Bebek odası tasarımlarında önemli olan detayın başında ise güvenlik önlemleri gelmektedir. Bebek odasına koyulan kamera veya ses dinleme sistemlerinden daha ziyade evde kullanılacak olan ürünlerin güvenlikli olması gereklidir.

Bebek beşiği

Bebek odasında güvenlik ilk olarak beşikler  veya bebek yatak modelleri ile olmalıdır. Bebek için önemli olan kısımların başında gelen dikkatli bir şekilde hareket edebilmesine olanak sağlayan alanın olmasıdır. Ahşap bebek beşikleri ise sallanma özellikleri ile de sağlıklı olması yanında doğal ürün olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle ahşap beşik veya bebek yatağı tercih edilmelidir. Tercih edilecek olan beşik yüksekliği ise kenar ölçüleri 70 cm olmalıdır. 70 cm bilimsel olarak kabul edilmiş olan balkon yükseklik boyudur. Bu seviyeden daha düşük olan bebek beşik kenarlıklar ise çocuk için yataktan düşme sorunlarını gündeme getirecektir.

Bebek odası tasarımı ebeveyn odasından ayrı dekorasyonu yapılamaz. Bebek beşikleri yatak odasında diğer aile bireyleri eşliğinde olmalıdır.

 Bebek Odası Tasarımı Nasıl Olmalı

 

Bebek beşiklerinde beklentileri karşılaması sonrasında ise bu kez dik çıtaların veya alanların boşlukları önemlidir. Bebek başının geçmeyeceği oranda sıkışı tahta dikmeler ile beşi yapılmış olmalıdır. Burada el veya ayak sıkışmasının önüne geçmek için ise beşik örtüleri ile kaplanması sağlanmaktadır. Bebek odasının dikkat edilmesi gereken bir diğer kısmı ise yeteri oranda ışık ve ısı alan oda olmasıdır. Ebeveyn odasından uza almayacak şekilde bebek beşikleri tasarlanmalıdır. Bebek imdat çığlıkları attığında yani ağladığında kısa zamanda anne veya babasını yanında hissetmek ister. Bu nedenle öz güveni tam ve ihtiyaç halinde yalnız alabilen bebeklerin yetişmesi sağlanmaktadır.

Anne ve babasından uzak bir şekilde beşi tasarlanması ise istenmeyen birey tarzların yetişmesine neden olabilmektedir. Bu nedenden dolayı bebek odası kavramı en azından bir yaşından sonra bebeklerin hayatlarında olacak bir kavram olmalıdır.Bebek odası tasarımı modern olarak bebek odası dahil şeklinde pazarlama taktiği olmaktadır. Yatak odası içinde tasarlanmış olan bebek odası modelleri ile sizlerin karşısında eşsiz örnekler verilmektedir. Bebek odasının tasarlanmasında güvenli beşik, yeterli ışık ve ısı yanında ortamın temiz olması yeterli olacaktır. sizde örneklerden faydalanarak yavrularınıza odalarınız da yer açabilirsiniz.

Fatih

Merhaba ben Fatih. Birbirinden güzel dekorasyon fikirlerini sizler için hazırlıyorum. Sizde eviniz için en uygun olan dekorasyon fikrini evinize uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir