keyboard_arrow_down ç – Eğitim Terimleri Sözlüğü

cezaevi eğitimi

cezaevi eğitimi

Bu yazı sabitlenmiştir.
Eğitim Terimleri Sözlüğü cezaevi eğitimi Cezaevinde yaşayan hükümlülere iyi birer yurttaş olmak için gerekli genel bilgileri kazandırmak, ceza sürelerinin bitiminde onların hem kişisel hem de iş ya da meslek yönünden topluma kolayca uymalarını sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlikleri kapsayan eğitim.
ceza ruhbilimi

ceza ruhbilimi

Bu yazı sabitlenmiştir.
Ceza Yargılama Yöntemi Yasası Terimleri ceza ruhbilimi Suçu ve suç işlemenin gerçek nedenlerini ve bunları zorlayan sosyal ve kişisel kavramları bulmak amacıyla, sanıkların gövde ve ruh yapıları üzerinde incelemeler yaparak yararlı sonuçlar bulan bilim dalı.Eğitim Terimleri Sözlüğü ceza ruhbilimi Suç ve suç işleyenler ile ilgili ruhsal, sorunları inceleyen, genellikle suçluluk kavramı ve nedenleri üzerinde duran ruhbilim dalı.
çatışma

çatışma

Bu yazı sabitlenmiştir.
Güncel Türkçe Sözlük çatışma a. 1. Çatışmak işi: “Döndüğü zaman hoş olmayan çatışmalar olabilmesi ihtimali evde felaket bekleyen bir gerginlik yaratmıştı.” -H. E. Adıvar. 2. Silahlı büyük kavga, arbede: On beş dakika süren bir çatışma olmuştur. 3. ask. Savaş maksadıyla düşmana karşı ilerleyen bir birliğin karşı tarafın keşif ve güvenlik kollarıyla arasındaki ilk silahlı vuruşma. 4. coğ. Türlü yönlerden uzanan kıvrımlı dağ sıralarının
ceza

ceza

Bu yazı sabitlenmiştir.
Güncel Türkçe Sözlük ceza a. (ceza:) 1. Uygunsuz davranışlarda bulunanlara uygulanan üzüntü, sıkıntı, acı verici işlem veya yaptırım: “O, olası ihanetim için cezalardan ceza beğenirken, ben de elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyordum.” -E. Şafak. 2. huk. Suç işleyen bir kimsenin yaşantısına, özgürlüğüne, mallarına, onuruna karşı yasaların öngördüğü yaptırım: “Cezasını tamamlayana kadar tek kişilik bir koğuşta kalmış.” -A. Ümit.
çarpıklık, -ğı

çarpıklık, -ğı

Bu yazı sabitlenmiştir.
Güncel Türkçe Sözlük çarpıklık, -ğı a. Çarpık olma durumu, eğrilik: “Dayımın yüzünde de bir acayiplik, bir çarpıklık hasıl oldu.” -R. H. Karay.Tıp Terimleri Kılavuzu çarpıklık, -ğı Tıp Terimleri Kılavuzu çarpıklık, -ğı Tıp Terimleri Kılavuzu çarpıklık, -ğı Ağaçişleri Terimleri Sözlüğü çarpıklık, -ğı Bir tahtanın, tablanın ya da işin yüzey düzgünlüğünün bozulması hali.Bilgisayar Terimleri Karşılıklar Kılavuzu çarpıklık, -