keyboard_arrow_down H – Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü

hedef organ

hedef organ

Bu yazı sabitlenmiştir.
Biyoloji Terimleri Sözlüğü hedef organ 1. Bir hormonun etki ettiği organ. 2. İnfeksiyon yapan virüsün çoğalarak zarar verdiği organ ya da organın hücreleri.Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü hedef organ Bir zehir, kimyasal madde veya mikroorganizmanın seçici olarak etkili olduğu organ.
hed

hed

Bu yazı sabitlenmiştir.
Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü hed < Ar. hadd: had[box type="alert-success"]Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü hed < Ar. hatt: hat || het || tiren hedi[box type="alert-warning"]Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü hed Radyasyon ölçüm birimi, Derideki kızarıklık derecesine göre radyasyon miktarını belirleyen ölçüm biçimi.
hecin

hecin

Bu yazı sabitlenmiştir.
Güncel Türkçe Sözlük hecin a. hay. b. Çift parmaklılar takımının devegiller familyasından, uzunluğu 3, yüksekliği 2 metre kadar olan, sırtında besin depo etmeye yarayan tek hörgücü bulunan, hızlı yürüyen bir memeli türü (Camellus dromedarius): “Boz renkli bir kaya, tıpkı çökmüş bir hecin sırtını andırıyordu.” -Y. K. Karaosmanoğlu.Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü hecin Bir deve cinsiVeteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü hecin hlk. İki hörg
Hebridean koyunu

Hebridean koyunu

Bu yazı sabitlenmiştir.
Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü Hebridean koyunu İskoçya’nın batı kıyısında seyrek olarak bulunan, küçük yapılı bütün vücudu yüz ve ayakları siyah renkli, yapağı rengi genellikle siyah fakat ilerleyen yaşla birlikte gri olabilen, boynuzlu, genellikle 2 veya 4 boynuzlu ancak 4 boynuzluluk daha yaygın olarak bulunan koyun ırkı.
heat syncprogramı

heat syncprogramı

Bu yazı sabitlenmiştir.
Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü heat syncprogramı İneklerde daha iyi kızgınlık ve daha yüksek oranda gebelik elde etmeyi amaçlayan, ov-sync olarak bilinen yöntemin hafif değiştirilmiş şekli. Hayvanlara önce 7 gün aralıklarla GnRH, sonra PGF2 alfa enjeksiyonu ve 48-72 saat sonra da suni tohumlama yapılır.
hê

Bu yazı sabitlenmiştir.
Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü hê Evet, değil mi?Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü hê Büyük sepetGüncel Türkçe Sözlük hê (I) Türk alfabesinin onuncu harfinin adı, okunuşu.Güncel Türkçe Sözlük hê (II) e. hlk. Evet.Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü hê 1. Evet anlamında gerçekleme edatı olup soruların olumlu olduğunu belirtir. 2. Ne? Anlamadım anlamında kullanılır. 3. Al anlamında kullanılır: Öğretmenim kalemi he.Türkiye Türkçes
HDL

HDL

Bu yazı sabitlenmiştir.
Biyoloji Terimleri Sözlüğü HDL bk. yüksek yoğunluklu lipoproteinSu Ürünleri Terimleri Sözlüğü HDL Yüksek yoğunluklu lipoprotein.Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü HDL Yüksek yoğunluklu lipoprotein.